RAFAEL PALMA ELEMENTARY SCHOOL

STAFF

Name

Designation

1.      Rosario C. Damole

T III

2.      Ma. Nimfa M. Dumapi

T III

3.      Joy C. Magabilin

T II

4.      Iris M. Grimaldo

T II

5.      Maria Aurora R. Servano

T I

6.      Bernadeth Gin M. Agripa

T I

1.    DANZEN G. ABELLON

SPET I

2.    CELEÑA Y. GONZALES

T I

3.    ZITA L. RODRIGUEZ

T III

4.    MARISSA S. GUMIA

T III

5.    ROWENA S. TOSTON

T I

6.    DANIEL R. SAGUIPED

T II

7.    EMMA NANETTE L. GUMBAN

T III

8.    JOCELYN S. GUINTO

SPET I

9.    KRISELLE B. DE LEON

SPET I

10.    MAMIYA N. VILLAROSA

 T II

11.    ROSSEL G. LABENDIA

MT I

12.    OLIVA S. PASCUAL

T I

Name

Designation

1.    MERICEL M. RAMOS

T II

2.    ERLYN D. MALONES

T II

3.    MARIA MAGDALENA A. SALAMAT

T II

4.    MARITES L. BUCO

T II

5.    DAISY T. BONILLO

T I

PM TEACHERS 

1.    MARIANNE M. VASQUEZ

MT I

2.    CHARLENE E. PALMERO

T II

3.    JACLYN A. PANTINO

T I

4.    MONNALIZA M. HISTORILLO

T I

5.    KAREEN C. DIGUINAT

T I

6.    KRISELLE D. CAPIN

T I

7.    LOREBELLE S. SANTILLAN

T I

Name

Designation

1.    JULIE ANN V. GARCIA

T I

2.    JERLIE D. SINLAO

T III

3.    EVELYN S. CASTILLO

T II

4.    MARITA M. PARMAN

T III

5.    AIKO U. CANTONES

T II

6.    AIZA MAE C. BANTOLO

T I

7.    MARGIE C. CUARTEROS

T III

8.    ANGELA C. PERTEZ

T I

9.    JONA M. COLLADO

T I

10. MELANIE R. YAP

T II

11. JENNIBETH J. ENRIQUEZ

T I

12.  MARIA TERESA C. DE GUZMAN

T II

13. EDLYN F. MENDOZA

T II

14. JESSA MAE G. DALO

T I

A.M. Teachers

Name

Designation

1.    ROWENA B. SIERRA

T III

2.    ROSALINDA M. LATOSA

T III

3.    MA. FATIMA E. PAGUPAT

T III

4.    GENELYN M. PORCA

T II

5.    CRESSIDA O. VILLAPANDO

T I

6.    MARIA LUISA D. DELOS REYES

MT I

7.    LANY G. TUAZON

T III

P.M. Teachers

Name

Designation

8.    JANICE D. ARAPAN

T III

9.    ROY R. ZUÑIGA

T II

10. LUCITA C. SALVA

T III

11.  ARCHELINE JADE M. TISADO

T I

12. JUDALYN C. ESCALA

T II

A.M. Teachers

Name

Designation

1.    ALMA P. LARIOSA

MT I

2.    MARY ANN S. FALEJO

T III

3.    SHERYL L. BONAL

T III

4.    SHIRLEY P. GUMABON

T II

5.    IMELDA A. WALDRON-LAMOTTE

T III

6.    LERMA N. SAGUIPED

T I

7.    CARMELLE F. PACETE

T I

8.    GLENDA A. DONIO

T I

P.M. Teachers

Name

Designation

9.    MELODY S. JARANILLA

T II

10. ROY M. LUGTU

T I

11. ROCEL A. VALLER

T I

12. ABNER B. TOLENTINO

T I

13. SOPHYA R. EUSEBIO

T I

14. MICHELLE E. SANTOS

T I

 

1.      LANIE Y. CLEMENTE

MT I

2.      JOEL P. CASTILLO

MT II

3.      ERMA M. ELANGA

T III

4.      ROWENA P. BALABAGNO

MT II

5.      MARYLYN BABY LYN T. VICTORIANO

T II

6.      MA. VIRGINIA D. LORENZO

T I

7.      ESPERANZA T. DELA CRUZ

T I

8.      ROY S. ZUNIEGA

T II

9.      MYRNA V. JOSE

MT I

10.   JOSE P. DE GUZMAN, JR.

T II

11.   BERNADITH M. ELLA

T II

12.   RONALD N. CANDELA

MT I

13.   MARELYN A. PICOY

MT I

14.   DELIA M. JARILLA

T II

15.   JOHANN D. TORREON

T II

16.   FATIMA C. GURO

TI

1.      JOSEFINA A. CANTOR

T II

2.      MARK IAN R. BROZAS

T I

3.      VANESSA S. SAMBO

T I

4.      CYNTHIA S. CAJUCOM

MT I

5.      ROWENA C. MANZANAL

T III

6.      ARTHUR S. TUAZON

T II

7.      DORYFE D. DESTACAMENTO

T III

8.      LORA L. CLAMAR

T III

9.      JAYVEE T. DE LEON

MT I

10.   CLAUDETTE A. CONTRERAS

MT II

11.   MANILYN R. DESTACAMENTO

T II

12.   MARK ANTHONY O. RAYOS

T III

13.   JANET P. FRANE

T III

14.   DONNA CHARMAIN E. SINDOL

T II

15.   BEATRIZ I. GABALES

T III

16.   GENEVIEVE C. CASTRO

T II

17.   DENNIS J. MARTIZANO

T III

Susan Tadeo Administrative Aide III

Wilma Bentabal Administrative Aide I

MASTER TEACHERS

SPECIAL TEACHERS